PIECOKUCHNIA


Kocioł grzewczy PIECOKUCHNIA o znamionowej mocy 10 kW przeznaczony jest do centralnego ogrzewania budynków mieszkalnych, domków letniskowych, punktów handlowych, usługowych, warsztatów, obiektów użyteczności publicznej, gospodarstw wiejskich z obiegiem grawitacyjnym lub wymuszonym systemu otwartego, posiadającego zabezpieczenia zgodne z wymaganiami Polskich Norm dotyczącymi zabezpieczeń ogrzewań wodnych systemu otwartego.

Piecokuchnia połączona z grzejnikami daje możliwość ogrzania pomieszczeń użytkowych oraz jednocześnie możliwość przygotowania posiłków. Do piecokuchni możemy także podłączyć zasobnik ciepłej wody użytkowej (bojler).

Piecokuchnie SKED przystosowane są do spalania następujących paliw:

  • węgiel kamienny
  • węgiel brunatny
  • węgiel kamienny groszek
  • brykiet z węgla kamiennego lub brunatnego
  • drewno, zrębki, zrzynki, wióry

 

Korpus wodny PIECOKUCHNI jest wykonany z blachy stalowej o grubości 6mm (płaszcz wewnętrzny) i 3mm (płaszcz zewnętrzny). Eksploatacja polega na tradycyjnym paleniu, czyli rozpaleniu przy użyciu papieru i drewna, a następnie dokładaniu  innych paliw w zależności od potrzeb  grzewczych. Po rozpaleniu spaliny z komory paleniskowej przepływają do pionowych ciągów konwekcyjnych, a stamtąd do komina. Wylot spalin posiada przysłonę, która umożliwia kontrolowanie ciągu wylotu spalin.

Czopuch piecokuchni jest zdejmowany i może być skierowany do tyłu, w prawą lub lewą stronę. Drzwiczki zasypowe znajdują się w przedniej części i służą do zasypu paliwa. Drzwiczki paleniskowe i popielnikowe umieszczone w dolnej części frontu i służą do rozpalania i usuwania popiołu. Drzwiczki są uszczelnione sznurem (bezazbestowym), Otwór wyczystny znajduje się w dolnej części bocznej, z prawej lub z lewej strony, umożliwia wybranie sadzy z wyczyszczonych kanałów konwekcyjnych (przewałów pionowych). Króciec zasilający znajduje się u góry ściany tylnej, a powrotny w części dolnej ściany tylnej. Króciec spustowy wody służy do opróżniania kotła grzewczego i instalacji z wody i jest umieszczony w dolnej części ściany bocznej z prawej lub z lewej strony.

Piecokuchnia nie jest izolowana wełną mineralną oddaje również ciepło na zewnątrz tym samym ogrzewając pomieszczenie, w którym się znajduje i dając możliwość zabudowy (kafle płytka, cegła itp.).

Lokalizacja

Kisiny 122A
13-200 Działdowo

Dane firmy

Z.P.U.H. SKED
Jan Ryszard Ostrowski

REGON: 280019494
NIP: 5711186361

sked@poczta.onet.pl

23 697 77 30

501 590 490

602 570 182