PIECOKUCHNIA – podgrzewacz c.w.u.


PODGRZEWACZ C.W.U. –  PIECOKUCHNIA o powierzchni grzewczej 0,8m2 (10 kW) przeznaczona do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w budynkach mieszkalnych, domkach letniskowych, punktach handlowych, usługowych, warsztatach, obiektach użyteczności publicznej, gospodarstwach wiejskich.

Piecokuchnia zapewnia ciepłą wodę użytkową oraz jednocześnie możliwość podgrzania posiłków.

Piecokuchnie SKED przystosowane są do spalania następujących paliw:

  • węgiel kamienny
  • węgiel brunatny
  • węgiel kamienny groszek
  • brykiet z węgla kamiennego lub brunatnego
  • drewno, zrębki, zrzynki, wióry

 

Korpus wodny PIECOKUCHNI jest wykonany z blachy stalowej o grubości 6mm (płaszcz wewnętrzny) i 3mm (płaszcz zewnętrzny). Eksploatacja polega na tradycyjnym paleniu, czyli rozpaleniu przy użyciu papieru i drewna, a następnie dokładaniu  innych paliw w zależności od potrzeb  grzewczych. Po rozpaleniu spaliny z komory paleniskowej przepływają do pionowych ciągów konwekcyjnych, a stamtąd do komina. Wylot spalin posiada przysłonę, która umożliwia kontrolowanie ciągu wylotu spalin.

Czopuch piecokuchni jest zdejmowany i może być skierowany do tyłu, w prawą lub lewą stronę. Drzwiczki zasypowe znajdują się w przedniej części i służą do zasypu paliwa. Drzwiczki paleniskowe i popielnikowe umieszczone w dolnej części frontu i służą do rozpalania i usuwania popiołu. Drzwiczki są uszczelnione sznurem (bezazbestowym), Otwór wyczystny znajduje się w dolnej części bocznej, z prawej lub z lewej strony, umożliwia wybranie sadzy z wyczyszczonych kanałów konwekcyjnych (przewałów pionowych). Króciec zasilający znajduje się u góry ściany tylnej, a powrotny w części dolnej ściany tylnej. Króciec spustowy wody służy do opróżniania kotła grzewczego i instalacji z wody i jest umieszczony w dolnej części ściany bocznej z prawej lub z lewej strony.

Piecokuchnia nie jest izolowana wełną mineralną oddaje również ciepło na zewnątrz tym samym ogrzewając pomieszczenie, w którym się znajduje i dając możliwość zabudowy (kafle płytka, cegła itp.).

Lokalizacja

Kisiny 122A
13-200 Działdowo

Dane firmy

Z.P.U.H. SKED
Jan Ryszard Ostrowski

REGON: 280019494
NIP: 5711186361

sked@poczta.onet.pl
23 697 77 30
501 590 490
602 570 182