KOTŁY WODNE Z AUTOMATYCZNYM PODAWANIEM PALIWA NA EKOGROSZEK


Automatyczne kotły z podajnikiem EKO R SKED – 5 KLASA to efektywne i ekologiczne urządzenia grzewcze najwyższej klasy, w których proces spalania odbywa się niemal bezdymnie, a emisja szkodliwych spalin jest kilkakrotnie niższa od dopuszczalnej normy i pozwala zaliczyć te kotły do grupy wysoce ekologicznych. Spalanie odbywa się w sposób ciągły, dzięki czemu otrzymujemy znaczną oszczędność węgla w stosunku do zwykłych kotłów węglowych.

Kotły EKO R SKED wyposażone są w podajnik i specjalny retortowy palnik umożliwiają spalanie na tym samym palniku zarówno ekogroszku jak i pelletu. Sterownik ST-37 zapewnia ekonomiczne spalanie, stabilizuje temperaturę wody oraz steruje procesem spalania paliwa w kotle nie dopuszczając do jego wygaśnięcia. Do sterownika podłączone są wentylator, podajnik paliwa, pompa obiegowa c.o., pompa cwu. Dzięki zastosowaniu sterowania piec z paleniskiem retortowym EKO – R może pracować w trybach automatycznym, ręcznym i na tzw. podtrzymaniu; a także samoczynnie powraca do pracy po ustąpieniu zaników prądu zasilania (do trybu w jakim był uprzednio ustawiony).

Kotły po rozpaleniu nie wymagają stałej obsługi. Ogranicza się ona do dosypywania co kilka dni paliwa do zbiornika i usunięcia popiołu. Zasobnik paliwa z automatycznym podajnikiem ślimakowym usytuowany z prawej lub lewej strony kotła. Kotły EKO – R SKED przeznaczone są do ogrzewania budynków mieszkalnych, szkolnych, warsztatów oraz gospodarstw.

Kotły SKED posiadają świadectwo zgodności w zakresie sprawności energetycznej i ekologicznej potwierdzone badaniami certyfikowanego Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu Gwarantują pracę ze sprawnością przekraczającą 94%.

NA KOTŁY EKO R SKED 5 – KLASY MOŻNA UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE. ZAPYTAJ W SWOIM URZĘDZIE MIASTA LUB URZĘDZIE GMINY O PROGRAM OGRANICZANIA NISKIEJ EMISJI I JEGO SZCZEGÓŁOWE ZASADY.

Kotły SKED posiadają:

  • gwarancję 5 lat na sprawne działanie nie tylko na spawy
  • spełnia wymogi lokalnych oraz krajowych programów ograniczania niskiej emisji
  • automatyczny proces spalania
  • bardzo łatwe czyszczenie dzięki wymiennikom panelowym
  • wymiennik ciepła wykonany z atestowanej stali o grubości 6-7 mm
  • sprawność cieplna przekraczająca 94%
  • solidne wykonanie

Kotły przystosowane są do spalania następujących paliw:

  • węgiel kamienny ekogroszek granulacji 6 – 25 mm
  • pellet

Lokalizacja

Kisiny 122A
13-200 Działdowo

Dane firmy

Z.P.U.H. SKED
Jan Ryszard Ostrowski

REGON: 280019494
NIP: 5711186361

sked@poczta.onet.pl

23 697 77 30

501 590 490

602 570 182