KOTŁY WODNE DO SPALANIA BIOMASY NIEDRZEWNEJ W WERSJI ZE STEROWNIKIEM I WENTYLATOREM NADMUCHOWYM


Kotły SKED w wersji ze sterownikiem i wentylatorem nadmuchowym przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody. Produkowane są w zakresie wielkości cieplnych od 1,2m2 do 12m2.

Znajdują one zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, warsztatach, garażach, budynkach przemysłowych oraz użyteczności publicznej.

Kotły grzewcze SKED pracują wykorzystując wymuszony dopływ powietrza. Proces ten możliwy jest dzięki zamontowanemu wentylatorowi nadmuchowemu, który sterowany jest sterownikiem mikroprocesorowym podłączonym do sieci elektrycznej. Zapewnia to dokładne spalanie opału, utrzymywanie żądanej temperatury w instalacji c.o., c.w.u. i długą stałopalność. To z kolei sprawia, że zużycie materiału opałowego może być niższe. Wskazane do montażu w instalacjach z pompą obiegową c.o.

Paliwem podstawowym do kotła SKED w wersji ze sterownikiem i wentylatorem nadmuchowym jest biomasa niedrzewna taka jak: słoma, trzcina, miskant, łupiny orzechów, pestki wiśni, czereśni, wytłoczyny oliwek, ziarna winogron.

Eksploatacja  kotłów polega na tradycyjnym paleniu, czyli rozpaleniu przy użyciu papieru i niewielkiej ilości biomasy, a następnie dokładaniu paliwa w zależności od potrzeb  grzewczych. Eksploatacja kotła z użyciem paliwa podstawowego odbywa się w systemie dolnego spalania i trzy, cztero lub pięciociągowym układzie komór spalania. Niewielka przerwa nad pierwszym panelem ma na celu poprawę spalania i odgazowanie.

Kocioł SKED w wersji ze sterownikiem i wentylatorem nadmuchowym zapewniają wysoką sprawność i stałopalność po odpowiednim doborze kotła do powierzchni ogrzewanego obiektu. Istotą funkcjonowania kotłów jest to, że wysokość temperatury kotła utrzymywana jest dokładnie na poziomie zadanym przez użytkownika na sterowniku. Sterownik dokonuje ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na tej podstawie odpowiednio steruje pracą wentylatora, regulując ilość dostarczanego powietrza niezbędnego do przebiegu procesu spalania paliwa.

Korpus kotła składa się z komory paleniskowej i wymienników ciepła wykonanych z wysokiej jakości stali o grubości 6 ÷ 7 mm (płaszcz wewnętrzny) i 3mm (płaszcz zewnętrzny).

Paliwo zasypywane jest przez drzwiczki zasypowe umieszczone u góry w skośnej części przodu kotła. Popiół usuwany jest poprzez drzwiczki popielnikowe umieszczone w dolnej części przodu kotła. Kotły posiadają drzwiczki uszczelnione sznurem (bezazbestowym). Wylot spalin zakończony jest  czopuchem, w którym zamontowana jest klapka przeciwwybuchowa.

W górnej części kotła znajduje się izolowana wyczystka rewizyjna ułatwiająca wygodny dostęp do kanałów spalin. Panele usytuowane są taki sposób, aby ich czyszczenie było wygodne i łatwe. Z prawego lub lewego boku kotła znajduje się dmuchawa i izolowana wyczystka do wybierania sadzy po czyszczeniu kanałów. Króciec wylotowy zasilający znajduje się na górze kotła, a wlotowy powrotny w części dolnej ściany tylnej. Na górze kotła znajduje się króciec do zaworu bezpieczeństwa i do czujnika temperatury. Króciec spustowy wody służy do opróżniania kotła i instalacji z wody oraz do uzupełniania jej braków i jest umieszczony z boku kotła. Izolacja ciepłochronna jest wykonywana z wełny mineralnej grubości w płaszczu z blachy.

 

Kotły SKED posiadają:

 • gwarancję 5 lat na sprawne działanie, nie tylko na spawy
 • wygoda załadunku, górno-skośne drzwiczki zasypowe – izolowane
 • możliwość regulacji procesu spalania za pomocą sterownika elektronicznego i dmuchawy
 • bardzo łatwe czyszczenie dzięki wymiennikom panelowym
 • wymiennik ciepła wykonany z atestowanej stali o grubości 6 mm
 • wysoka sprawność cieplna  dzięki wielociągowemu układowi pionowych kanałów spalinowych
 • stałopalność przy odpowiednim doborze kotła do powierzchni ogrzewanego obiektu.
 • ruszt wodny
 • solidne wykonanie

Kotły przystosowane są do spalania biomasy niedrzewnej:

 • słoma, trzcina, miskant
 • łupiny orzechów
 • pestki wiśni, czereśni
 • wytłoczyny oliwek
 • ziarna winogron
Lokalizacja

Kisiny 122A
13-200 Działdowo

Dane firmy

Z.P.U.H. SKED
Jan Ryszard Ostrowski

REGON: 280019494
NIP: 5711186361

sked@poczta.onet.pl
23 697 77 30
501 590 490
602 570 182