KOTŁY WODNE DO SPALANIA BIOMASY NIEDRZEWNEJ


Kotły SKED uniwersalne przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody. Produkowane są w zakresie wielkości cieplnych od 1m2 do 3m2

Kotły stanowią alternatywę ekonomiczną dla kotłów gazowych, olejowych jak i kotłów węglowych starego typu. Znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, warsztatach, garażach, budynkach przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Należą do kotłów uniwersalnych przystosowanych do ekologicznego spalania biomasy niedrzewnej takiej jak: słoma, trzcina, miskant, łupiny orzechów, pestki wiśni, czereśni, wytłoczyny oliwek, ziarna winogron.

Paliwem podstawowym do kotła uniwersalnego SKED jest biomasa niedrzewna taka jak: słoma, trzcina, miskant, łupiny orzechów, pestki wiśni, czereśni, wytłoczyny oliwek, ziarna winogron. Eksploatacja  kotłów polega na tradycyjnym paleniu, czyli rozpaleniu przy użyciu papieru i niewielkiej ilości biomasy, a następnie dokładaniu  paliwa w zależności od potrzeb  grzewczych. Eksploatacja kotła z użyciem paliwa podstawowego odbywa się w systemie dolnego spalania lub górnego spalania w zależności od wersji kotła.

Kocioł przystosowany został fabrycznie do pracy z wykorzystaniem naturalnego ciągu spalin – jego eksploatacja odbywa się wówczas bez użycia energii elektrycznej (wymaga dobrego ciągu kominowego). Proces spalania regulowany jest wówczas za pomocą miarkownika ciągu powietrza (na wyposażeniu), który  automatycznie otwiera lub przymyka  dopływ powietrza utrzymując zadaną  temperaturę. Temperaturę wody w kotle odczytać można natomiast na termometrze tarczowym (na wyposażeniu).

Kocioł uniwersalny SKED jest urządzeniem cieplnym o  układzie pionowych kanałów zapewniając wysoką sprawność i stałopalność przy odpowiednim doborze kotła do powierzchni ogrzewanego obiektu. Niewielka przerwa nad pierwszym panelem ma na celu poprawę spalania i odgazowanie.

Korpus kotła składa się z komory paleniskowej i wymienników ciepła wykonanych z wysokiej jakości stali o grubości 6 mm (płaszcz wewnętrzny) i 3mm (płaszcz zewnętrzny). Paliwo zasypywane jest przez drzwiczki zasypowe umieszczone u góry w skośnej części przodu kotła. Popiół usuwany jest poprzez drzwiczki popielnikowe umieszczone w dolnej części przodu kotła. Kotły posiadają drzwiczki uszczelnione sznurem (bezazbestowym).

Wylot spalin zakończony jest  czopuchem, w którym zamontowana jest przepustnica spalin  służąca do regulacji wylotu gazów z kotła. W górnej części kotła znajduje się wyczystka rewizyjna ułatwiająca wygodny dostęp do kanałów spalin. Panele usytuowane są taki sposób, aby ich czyszczenie było wygodne i łatwe. Z prawego lub lewego boku kotła znajduje się klapka miarkownika i wyczystka do wybierania sadzy po czyszczeniu kanałów. Króciec wylotowy zasilający znajduje się na górze kotła, a wlotowy powrotny w części dolnej ściany tylnej. Króciec termometru i miarkownika znajduje się na górze kotła. Króciec spustowy wody służy do opróżniania kotła i instalacji z wody oraz do uzupełniania jej braków i jest umieszczony z boku kotła.

Izolacja ciepłochronna jest wykonywana z wełny mineralnej w płaszczu z blachy.

 

Kotły SKED posiadają:

 • gwarancję 5 lat na sprawne działanie nie tylko na spawy
 • wygoda załadunku, górno-skośne drzwiczki zasypowe – izolowane
 • możliwość regulacji procesu spalania za pomocą miarkownika ciągu, termometr
 • bardzo łatwe czyszczenie dzięki wymiennikom panelowym
 • wymiennik ciepła wykonany z atestowanej stali o grubości 6 mm
 • wysoka sprawność cieplna dzięki wielociągowemu układowi pionowych kanałów spalinowych
 • stałopalność przy odpowiednim doborze kotła do powierzchni ogrzewanego obiektu.
 • ruszt wodny
 • solidne wykonanie

Kotły przystosowane są do spalania biomasy niedrzewnej:

 • słoma, trzcina, miskant
 • łupiny orzechów
 • pestki wiśni, czereśni
 • wytłoczyny oliwek
 • ziarna winogron
Lokalizacja

Kisiny 122A
13-200 Działdowo

Dane firmy

Z.P.U.H. SKED
Jan Ryszard Ostrowski

REGON: 280019494
NIP: 5711186361

sked@poczta.onet.pl
23 697 77 30
501 590 490
602 570 182